Odwiedzamy ciekawe miejsca Warszawy

Dorota Kupska    28 kwietnia 2019

W dniu 25 kwietnia br, wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej podróży były Łazienki Królewskie, gdzie mogliśmy podziwiać walory przyrodnicze i architektoniczne tego wyjątkowego miejsca. Następnie pojechaliśmy do Pracowni Czekolady znajdującej się w zabytkowej kamienicy Emila Wedla na warsztaty czekoladowe. Podczas zajęć poznaliśmy ciekawostki dotyczące rodzajów czekolady i jej ważnych składników. Ponadto poznaliśmy historię głównych założycieli słynnej fabryki czekolady w Warszawie. Miłą atrakcją dla dzieci była degustacja napoju czekoladowego, a następnie własnoręcznie ozdobienie torcika wedlowskiego według własnego pomysłu i inwencji twórczej. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzenie Muzeum Wojska Polskiego. W parku przed gmachem budynku obejrzeliśmy wystawę plenerową unikatowej kolekcji uzbrojenia, m.in.: sprzęt pancerny, morski, samoloty, czy śmigłowce. Zmęczeni długą trasą, ale radośni wróciliśmy do domu.