„Obycie umila życie …”

12 grudnia 2017

- Ewelina Walas -

Savoir vivre to znane francuskie wyrażenie, ale co ono znaczy w praktyce, dowiedzieli się uczniowie klasy 3b, uczestnicząc w warsztatach „Esteta” w Akademii Montemarco w Warszawie. Kurs dotyczył przede wszystkim zasad zachowania przy stole. Po części teoretycznej uczniowie zdobytą wiedzę musieli zastosować w praktyce. Uczestniczyli w obiedzie składającym się z zupy, dania głównego i deseru, a podczas posiłku musieli wybrać odpowiednie sztućce i elegancko się nimi posługiwać. Pani prowadząca warsztaty uważnie obserwowała maniery dzieci i nie szczędziła pochwał. Chłopcy odsuwali dziewczętom krzesła, usługiwali przy stole i starali się zabawiać je rozmową. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu „Esteta”. Po obiedzie był czas na relaks. Udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy piękne kamieniczki oraz poszliśmy pod pomnik Małego Powstańca i Syrenki Warszawskiej. Wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do szkoły.

Autor: Małgorzata Zalewska

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close