Obrazy, dźwięki, odkrycia …

Dorota Kupska    8 listopada 2019

W dniu 6 listopada br., dzieci z Filii w Piasecznie obejrzały w Kinie Muza, w Mińsku Mazowieckim przedstawienie pt. “W krainie króla lwa”. Dzieci podziwiały wspaniałe dekoracje, efekty dźwiękowe i świetlne. Przeżywały losy młodego króla lwa. Aktywnie uczestniczyły w spektaklu z Teatru Starego, z Krakowa. Piękne kreacje aktorskie nagrodziły gromkimi brawami.

W ramach innowacji pedagogicznej “Szkolne eksperymentowanie” dzieci wsłuchiwały się  w brzmienie fortepianu, skrzypiec, gitary i altówki. Poznały ciekawe informacje n/t zaprezentowanych instrumentów. Ponadto wysłuchały krótkich utworów wykonanych solo lub w duecie. Miały możliwość samodzielnego wydobycia dźwięku z gitary. Profesjonalne instrumenty w rękach artystów, w przeszklonej sali koncertowej z widokiem na jesienną przyrodę brzmiały wyjątkowo i zapadły w pamięć słuchaczy na długo.