Obchody V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

30 grudnia 2015

- Magdalena Sujak -

Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia obchodzony był w naszej szkole 25 września 2015 roku. Jego organizacją zajęły się nauczycielki matematyki: Beata Skwiecińska-Kokoszka, Kamila Orłowska oraz Magdalena Sujak.

Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez Egzaminatorów MT.

Uczestnicy losowali zestawy  i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów, za co otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Do egzaminu przystąpiło wielu uczniów, kilku nauczycieli oraz pracowników szkoły. Z każdą przerwą, przybywało osób noszących eksperckie plakietki.

Tego dnia, na lekcjach matematyki, uczniowie klas 4-6 grali w Tabliczkowe Domino oraz kolorowali Tabliczkowe Obrazki, a gimnazjaliści pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów.

Dodatkowo uczniowie mieli szansę uzyskać tytuł Mistrza Rachunków, biorąc udział w konkursie pisemnym. Oto wyniki:

– Mistrzem Rachunków w Szkole Podstawowej została Aleksandra Sujak uczennica klasy 6b
– Mistrzem Rachunków w Gimnazjum została Weronika Janicka uczennica klasy 3a.

Dziewczyny bezbłędnie rozwiązały wszystkie zadania. Gratulujemy!

A oto laureaci konkursów:
Aleksandra Kowalczyk 5b – za wiersz poświęcony tabliczce mnożenia
Jessica Gut 4b – gra Tabliczka Mnożenia
Ewelina Kaska 1b gim – rzeżba
Julia Abramowska 4b – plakat
Klaudia Floriańczyk – 6b – plakat.

Laureatki otrzymały oceny celujące z matematyki oraz drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close