Obchody V Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Magdalena Sujak    30 grudnia 2015

Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia obchodzony był w naszej szkole 25 września 2015 roku. Jego organizacją zajęły się nauczycielki matematyki: Beata Skwiecińska-Kokoszka, Kamila Orłowska oraz Magdalena Sujak.

Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości.

Egzamin z tabliczki mnożenia przeprowadzony był przez Egzaminatorów MT.

Uczestnicy losowali zestawy  i w ciągu trzech minut musieli prawidłowo rozwiązać pięć przykładów, za co otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Do egzaminu przystąpiło wielu uczniów, kilku nauczycieli oraz pracowników szkoły. Z każdą przerwą, przybywało osób noszących eksperckie plakietki.

Tego dnia, na lekcjach matematyki, uczniowie klas 4-6 grali w Tabliczkowe Domino oraz kolorowali Tabliczkowe Obrazki, a gimnazjaliści pracowali w grupach nad rozwiązaniem Tabliczkowych Zagadek i Rebusów.

Dodatkowo uczniowie mieli szansę uzyskać tytuł Mistrza Rachunków, biorąc udział w konkursie pisemnym. Oto wyniki:

– Mistrzem Rachunków w Szkole Podstawowej została Aleksandra Sujak uczennica klasy 6b
– Mistrzem Rachunków w Gimnazjum została Weronika Janicka uczennica klasy 3a.

Dziewczyny bezbłędnie rozwiązały wszystkie zadania. Gratulujemy!

A oto laureaci konkursów:
Aleksandra Kowalczyk 5b – za wiersz poświęcony tabliczce mnożenia
Jessica Gut 4b – gra Tabliczka Mnożenia
Ewelina Kaska 1b gim – rzeżba
Julia Abramowska 4b – plakat
Klaudia Floriańczyk – 6b – plakat.

Laureatki otrzymały oceny celujące z matematyki oraz drobne upominki. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!