Obchody Święta Niepodległości

12 listopada 2018

- Karolina Kluczek -

9 listopada 2018 roku w Zespole Szkolnym w Cegłowie odbyła się uroczystość z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczniowie uświetnili obchody 11 Listopada programem słowno-muzycznym  przygotowanym pod kierunkiem p. Jadwigi Czerwińskiej, p. Teodory Wójcik i p. Izabelli Wąsak, przy wsparciu muzycznym p. Rafała Ratuskiego. . Słowa patriotycznego utworu Edwarda Łojana: „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!…” stały się mottemprzewodnim wzruszającejczęści artystycznej
Młodzi artyści – uczniowie klasy szóstej, ósmej i trzeciej gimnazjum – uczcili pamięć minionych dni,  ukazali dumę Polaków z odzyskania niepodległości i zapewnili o swojej miłości do ojczyzny, recytując wiersze i śpiewając pieśni o tematyce patriotycznej.
W czasie apelu nasi zdolni uczniowie wzruszająco recytowali wiersze: Konstantego  Gaszyńskiego – “Pieśń strzelców przy zimowym ognisku”, Ryszarda  Przymusa – “Ojczyzna wolna”,  Jana Romockiego – “Modlitwa Szarych Szeregów” , Edwarda Łojana – „Polsko, Ty zawsze wiernych miałaś synów!…”, Józefa Mączki – “Starym szlakiem”, a osoby prowadzące uroczystość –  przybliżały publiczności najważniejsze fakty z historii Polski.
Doskonale zaprezentowały się śpiewające uczennice: Marta Korzeń z klasy 6a w utworze Michała Bajora “Modlitwa”, Julia Koszel z klasy 8a w dwóch utworach – Lecha Makowieckiego “Bóg, honor i gniew” i Jacka Wójcickiego “Miejcie nadzieję” oraz Natalia Miller z klasy 8b w utworze zespołu Chłopcy z placu broni “Wolność”.
Na zakończenie uroczystości wystąpili najmłodsi artyści z klasy 2a, 4a, 4b i 4c pod kierunkiem p. Marty Łukasiewicz. Dzieci pięknie i z niezwykłym wdziękiem zaśpiewały następujące piosenki patriotyczne: “Przybyli ułani pod okienko”, “Ułani ułani”“Wojenko” oraz  “Polskie kwiaty”.
Wykonawcom udało się wywołać u publiczności niejedno drżenie serca i łzę w oku, za co otrzymali zasłużone brawa.
Program artystyczny mogli również podziwiać mieszkańcy Cegłowa, którzy licznie zgromadzili się 11 listopada na gminnych obchodach Święta Niepodległości w hali sportowej Zespołu Szkolnego w Cegłowie.
 Serdecznie dziękujemy wszystkim młodym artystom, którzy pokazali i uczniom naszej szkoły i mieszkańcom naszej gminy wspaniałą lekcję patriotyzmu.
Autor: Izabella Wąsak

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close