Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

04 maja 2016

- Jolanta Różycka -

3 maja uczniowie z Zespołu Szkolnego w Cegłowie zaprezentowali w sali OSP montaż słowno-muzyczny upamiętniający uchwalenie Konstytucji 1791 r. Występ stanowił część gminnych obchodów tego narodowego święta. Przed dość licznie zebraną publicznością zaprezentowali się uczniowie klas Iab i IIIa gimnazjum. Ze sceny wybrzmiały m. in. słowa wierszy W. Szymborskiej “Gawęda o miłości ziemi ojczystej” i I. Krasickiego “Hymn o miłości ojczyzny”. Z powagą odśpiewano “Rotę” i radośnie skoczną piosenkę “Witaj majowa jutrzenko”.

Ten sam program uczniowie prezentowali przed społecznością szkolną 29.04. Młodzież przygotowali do występów Jolanta Różycka i Rafał Ratuski. Wiosenną dekorację wykonała Sylwia Mistewicz-Gut.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close