Edukacja przyrodnicza w terenie umożliwia poznawanie przyrody w bezpośrednim z nią kontakcie, dostarcza szczególnych przeżyć dla uczniów i nauczycieli, czyni kształcenie efektywniejszym i ciekawszym, zachęca do właściwego obcowania z przyrodą.

W takiej formie korzystali z niej uczniowie klasy 5c z Zespołu Szkolnego w Cegłowie. Była to ciekawa i nietypowa lekcja biologii. Uczniowie pod opieką p. Beaty Walas – nauczyciela biologii, zgłębiali wiedzę przyrodniczą o Rezerwacie Przyrody Jedlina na ścieżce edukacyjnej. Punktem kulminacyjnym było spotkanie ż leśniczym p. Maciejem Zaborowskim, który odpowiadał na liczne pytania dzieci o zawodzie leśnika. Lekcja zakończyła się wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek pod okiem pana leśniczego. Dziękujemy za pomoc w realizacji lekcji Dyrekcji Nadleśnictwa w Mińsku Mazowieckim, rodzicom z klasy 5c oraz p. Grażynie Markowskiej za pomoc w realizacji zadania.

Dziękujemy! Klasa 5c z wychowawcą.

😃
Kategorie: Aktualności

Skip to content