16 września odbyła się uroczystość nadania imienia Stanisława Wójcika hali widowiskowo-sportowej w Cegłowie.

Jej organizatorami byli Urząd Gminy, kierownik hali sportowej i Zespół Szkolny w Cegłowie. Jednak, jak zaznaczył burmistrz, Marcin Uchman, inicjatywę podjęto zgodnie z deklaracją i wolą mieszkańców, którzy pamiętają, że to dzięki pracy Stanisława Wójcika Cegłów mógł konkurować z takimi ośrodkami jak Siedlce czy Radom.

W imprezie uczestniczyło wielu gości m.in. członkowie rodziny i przyjaciele pana Stasia ( tak go zazwyczaj nazywano); przedstawiciele wszystkich instytucji gminnych, radni, sołtysi, księża. Licznie reprezentowane było lokalne środowisko sportowe przez działaczy KS Jutrzenka Junior Cegłów i UKS Nowa Jutrzenka Cegłów.  Do Cegłowa przyjechali prezes Warszawsko-Mazowieckiego Związku Piłki Ręcznej, Grzegorz Gutkowski oraz członek zarządu, Dawid Langowski; przedstawiciele Uczniowskich Klubów Sportowych z Warszawy, Łukowa, Małkini, Winnicy a także Klubu Piłki Ręcznej z Radzymina.  Swoją obecnością uhonorowało trenera wiele zawodniczek.

Uroczystość rozpoczęła się od odsłonięcia napisu informującego o patronie obiektu. W dalszej części przedstawiono jego sylwetkę. Dyrektor szkoły, Emilia Kowalczyk-Rumak podkreślała, że w pracy nauczyciela niezwykle ważne są takie cechy jak sprawiedliwość, konsekwencja oraz życzliwość i zaangażowanie. Wszystkie uosabiał Stanisław Wójcik. Kolejni prelegenci zwracali uwagę na skromność, pracowitość i optymizm Stanisława. Jego życie i działalność na zawsze wpisały się w karty historii Cegłowa.

Uroczystość dopełniła część artystyczna, a nauczyciele wychowania fizycznego oraz edukacji wczesnoszkolnej przygotowali dla uczniów tego dnia zawody sportowe  „na wesoło”. Młodzież z  klas IV-VIII  miała do pokonania bieg terenowy z zadaniami. Najlepszy wynik uzyskali uczniowie klasy 8c.

Dziękujemy uczniom, którzy wystąpili w części artystycznej uroczystości: Wiktorii Miliniewskiej, Julii Dudzie, Mai Dąbrowskiej, Natalii Uchman, Oliwii Gałązce, Oliwii Floriańczyk, Aleksandrowi Kowalikowi, członkiniom zespołu tanecznego Indigo Dance Art, a także byłym zawodniczkom Jutrzenki Junior Cegłów: Kindze Uchman, Wiktorii Kieliszczyk, Małgorzacie Aniszewskiej, Magdalenie Floriańczyk, Oliwii Czyżkowskiej, Mai Chojeckiej, Agnieszce Jendreas-Wilk, Renacie Rogulskiej i Oliwii Jakubowskiej.

https://www.facebook.com/ZSCeglow/videos/1131402837792869/

Uroczystość z ramienia szkoły przygotowali nauczyciele: Jolanta Różycka, Justyna Szymańska, Marta Łukasiewicz, Sylwia Mistewicz-Gut, Edyta Leszczyńska, Olga Zyglarska, Bartosz Żelazowski, a poprowadził ją Rafał Ratuski.

Kategorie: Aktualności

Skip to content