„Nie pal przy mnie proszę, bo dymu nie znoszę!

18 czerwca 2018

- Aneta Zadunajska -

W roku szkolnym 2017/2018 Publiczne Przedszkole w Cegłowie przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu ,,Czyste powietrze wokół nas”. Akcję zorganizowała PSSE          w Mińsku Mazowieckim. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zaproponowanych formach zajęć. Poszczególne zajęcia miały na celu pobudzenie różnych form aktywności dziecka przez zabawy twórcze, tematyczne, grupowe, konstrukcyjne. W wyniku tych zajęć dzieci usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu nikotynowego, dowiedziały się w jaki sposób można i trzeba zachowywać się, gdy narażonym się jest na wdychanie dymu               z papierosa.

Część dzieci wzięła udział w konkursie plastycznym „Czyste powietrze wokół nas”.                   W dniu 8 czerwca nastąpiło oficjalne zakończenie programu. Tego dnia gościliśmy pracowników Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mińsku Mazowieckim, dyrekcję zespołu, rodziców, oraz przedstawiciela Studium Języków Obcych – ogromnego smoka. Na podsumowanie realizacji programu 5-cio i 6-latki dla swoich młodszych kolegów  i gości zaprezentowały  przedstawienie „Nie pal przy mnie proszę, bo dymu nie znoszę”. Dzieci, które przygotowały plakaty na konkurs plastyczny otrzymały nagrody ufundowane przez PSSE w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie zakończył wspólny taniec ze smokiem.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close