Nie ma śmieci – są surowce…

19 września 2017

- Karolina Kluczek -

Pod takim hasłem  w dniu 15 września 2017r. odbyła się tegoroczna akcja sprzątania świata, koordynowana i organizowana już 24 raz przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację „Sprzątanie Świata – Polska 2017”. Do akcji włączyli się również uczniowie Zespołu Szkolnego w Cegłowie.

Hasło tegorocznej akcji przypomina, że Ziemia, to dom nie tylko na jedno pokolenie. Nasi przodkowie kochali środowisko, szanowali duchowe siły przyrody i troszczyli się o nasze otoczenie. My też powinniśmy o nie dbać, ponieważ każdy z nas woli zbierać w lesie grzyby niż śmieci. Dlatego celem akcji było promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

W związku z tym nasi uczniowie wspólnie z wychowawcami,  nauczycielami i koordynatorami akcji w szkole p. Beatą Walas i p. Teodorą Wójcik posprzątali okolice szkoły, uliczne skwery  i przydrożny las w kierunku Pełczanki, Posiadał i Mieni. Uczniowie zaopatrzeni w worki  i rękawiczki, likwidowali małe przydrożne wysypiska śmieci, które pozostawili nieświadomi rówieśnicy lub dorośli. Dzięki tegorocznej akcji uczniowie Zespołu Szkolnego w Cegłowie już wiedzą, że trzeba produkować mniej śmieci, segregować odpady, nie niszczyć środowiska i pamiętać o przyrodzie codziennie. Świat sam się nie posprząta!

Autor: Beata Walas

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close