Na początku maja klasa 5a odwiedziła Wydział Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach eksperymentalnych pt. „Długopisy 3D”. W czasie zajęć poznali nie tylko teorię druku 3D, ale samodzielnie narysowali prace według przygotowanych szablonów lub własnych pomysłów. Na koniec 5 grup rywalizowało w zabawie polegającej na zbudowaniu najdłuższego pomostu utrzymującego metalowy sześcian. Nagrodą był uścisk dłoni prowadzącego 🙂 i wielka satysfakcja!

Drugim punktem programu wycieczki do Warszawy była integracja uczniów w Tep Factor, który reklamuje się jako największy park rozrywki w stolicy. Miejsce to wyglądało jak wnętrze wulkanu, dlatego obowiązywała tam zasada mówiąca o tym, że kolor czerwony to lawa i nie wolno go dotykać. W Tep Factor uczniowie w zabawie rozwiązywali zagadki intelektualne i sprawdzali swoją sprawność fizyczną. Uczyli się jednocześnie cierpliwości i logicznego myślenia, a także testowali swoje kompetencje zespołowe. Uczestnicy przez 3 godziny starali się rozwiązywać zadania, które nie były łatwe! Do niektórych wyzwań grupy podchodziły kilkukrotnie, dopóki nie osiągnęły sukcesu, brawo za wytrwałość!

Kategorie: Aktualności

Skip to content