Nauka udzielania pierwszej pomocy w Piasecznie

Dorota Kupska    24 października 2017

W dniu 19 października 2017 roku w ramach innowacji pedagogicznej „Mali strażacy” dzieci z Filii w Piasecznie (przedszkolaki i uczennice kl.III) wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez uczniów klasy II b gimnazjum ZS w Cegłowie (w składzie: Klaudia Kowalczyk, Kinga Kowalczyk, Klaudia Adamiec, Bartłomiej Boguszewski oraz Małgorzata Kopeć). Pod opieką Pani Marioli Olejnik nasi goście przeprowadzili zajęcia stanowiące realizację projektu ​„Ola Ratowniczek”​. Dzięki nim dzieci z Piaseczna poznały zasady udzielania pierwszej pomocy​, przypomniały sobie ​numery alarmowe​, układały ​osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej, podejmowały próbę ​resuscytacji​ na manekinie oraz przypomniały zasady postępowania w sytuacji zagrożenia. Nauka pierwszej pomocy była przeplatana zabawami i pląsami. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zadaniach. Z uwagą wykonywały polecenia starszych kolegów i podziwiały ich umiejętności ratownicze. Spędziły czas miło, wesoło i twórczo. Na koniec zajęć uczennice z kl. III popisały się znajomością tematyki ratowniczej zdając przygotowany przez uczniów gimnazjum egzamin. Wszyscy otrzymali piękne dyplomy potwierdzające udział w projekcie. Podsumowaniem tak miło spędzonego czasu była niespodzianka w postaci ogniska, przy którym dzieci upiekły kiełbaski, a następnie posmakowały pieczonych w nim ziemniaków.

Dziękujemy Pani Marioli Olejnik oraz jej podopiecznym za przybliżenie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.