Nauka udzielania pierwszej pomocy w Piasecznie

24 października 2017

- Dorota Kupska -

W dniu 19 października 2017 roku w ramach innowacji pedagogicznej „Mali strażacy” dzieci z Filii w Piasecznie (przedszkolaki i uczennice kl.III) wzięły udział w zajęciach przeprowadzonych przez uczniów klasy II b gimnazjum ZS w Cegłowie (w składzie: Klaudia Kowalczyk, Kinga Kowalczyk, Klaudia Adamiec, Bartłomiej Boguszewski oraz Małgorzata Kopeć). Pod opieką Pani Marioli Olejnik nasi goście przeprowadzili zajęcia stanowiące realizację projektu ​„Ola Ratowniczek”​. Dzięki nim dzieci z Piaseczna poznały zasady udzielania pierwszej pomocy​, przypomniały sobie ​numery alarmowe​, układały ​osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej, podejmowały próbę ​resuscytacji​ na manekinie oraz przypomniały zasady postępowania w sytuacji zagrożenia. Nauka pierwszej pomocy była przeplatana zabawami i pląsami. Dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych zadaniach. Z uwagą wykonywały polecenia starszych kolegów i podziwiały ich umiejętności ratownicze. Spędziły czas miło, wesoło i twórczo. Na koniec zajęć uczennice z kl. III popisały się znajomością tematyki ratowniczej zdając przygotowany przez uczniów gimnazjum egzamin. Wszyscy otrzymali piękne dyplomy potwierdzające udział w projekcie. Podsumowaniem tak miło spędzonego czasu była niespodzianka w postaci ogniska, przy którym dzieci upiekły kiełbaski, a następnie posmakowały pieczonych w nim ziemniaków.

Dziękujemy Pani Marioli Olejnik oraz jej podopiecznym za przybliżenie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close