Nasze wrażenia z wycieczki do Centrum Nauki Kopernik

Ewelina Walas    2 listopada 2016

Dnia 26 października klasa 3 a i 3b  wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Była to wycieczka, ale nie był to czas wolny od nauki. Wszyscy widzieli zabawę, a nauka była razem z nią. Podczas kilkugodzinnego pobytu w Centrum mogliśmy samodzielnie eksperymentować, wykorzystując do tego interaktywne eksponaty. Uczestniczyliśmy w doświadczeniach przeprowadzanych przez animatorów Centrum. Zatykaliśmy uszy podczas przebijania balona, który jednak nie pękał. Pracowaliśmy w grupie kładąc długą linijkę na ziemię, a trzeba dodać, że nie było to łatwe zadanie. Rozpalaliśmy ogień bez użycia zapałek, usuwaliśmy misiowi połknięty przedmiot. Uczestniczyliśmy w wielu innych eksperymentach i doświadczeniach. Wszyscy podczas pobytu w Centrum mogli kierować się własną ciekawością i swobodnie poruszać się po budynku. Dziękujemy wszystkim mamom, które tak licznie uczestniczyły w tej wycieczce. Mamy nadzieję, że bawiły się tak dobrze jak dzieci.

Autor: Elżbieta Oleksy