Nasze wrażenia z wycieczki do Centrum Nauki Kopernik

02 listopada 2016

- Ewelina Walas -

Dnia 26 października klasa 3 a i 3b  wybrały się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Miejsce to inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Była to wycieczka, ale nie był to czas wolny od nauki. Wszyscy widzieli zabawę, a nauka była razem z nią. Podczas kilkugodzinnego pobytu w Centrum mogliśmy samodzielnie eksperymentować, wykorzystując do tego interaktywne eksponaty. Uczestniczyliśmy w doświadczeniach przeprowadzanych przez animatorów Centrum. Zatykaliśmy uszy podczas przebijania balona, który jednak nie pękał. Pracowaliśmy w grupie kładąc długą linijkę na ziemię, a trzeba dodać, że nie było to łatwe zadanie. Rozpalaliśmy ogień bez użycia zapałek, usuwaliśmy misiowi połknięty przedmiot. Uczestniczyliśmy w wielu innych eksperymentach i doświadczeniach. Wszyscy podczas pobytu w Centrum mogli kierować się własną ciekawością i swobodnie poruszać się po budynku. Dziękujemy wszystkim mamom, które tak licznie uczestniczyły w tej wycieczce. Mamy nadzieję, że bawiły się tak dobrze jak dzieci.

Autor: Elżbieta Oleksy

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close