Narodowe Święto Niepodległości w świetlicy szkolnej

10 listopada 2018

- swietlica -

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze!” Jędrzej Moraczewski

Przez cały tydzień przed Narodowym Świętem Niepodległości obchodzonym 11 listopada dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział z zajęciach pt. „Polska moją ojczyzną”. Zajęcia te miały na celu kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju, regionu, małej Ojczyzny. Uczniowie zapoznali się z historią odzyskania przez Polskę niepodległości, poznali okres w dziejach Polski w latach 1772-1795. Dzięki prezentacji multimedialnej dzieci przypomniały sobie legendę „ O Lechu, Czechu i Rusie”. Wspomnianą legendę o powstaniu państwa polskiego oraz wydarzenia dotyczące rozbiorów Polski odtworzyliśmy w scenkach dramowych. Przybliżone zostały uczniom również postaci wielkich Polaków związane z tymi wydarzeniami, m.in. Józef Piłsudski i Tadeusz Kościuszko. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali recytacji utworów poetyckich: „Barwy ojczyste”, „Mój orzeł”, „Moja mała Ojczyzna”, „Twój dom’, a także śpiewali hymn narodowy i słuchali pieśni patriotycznych. Podczas zajęć plastycznych z ogromną radością powstawały prace dotyczące naszych symboli narodowych. Natomiast na zajęciach kulinarnych wykonaliśmy patriotyczną przystawkę – koreczki z mozzarelli i pomidorków koktajlowych, podkreślającą nasze barwy państwowe.

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close