Narodowe czytanie 2015

Karol Sieńkowski    9 grudnia 2015

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. W dniu 05IX 2015roku na godzinach wychowawczych klas IV- VI Szkoły Podstawowej oraz klas I- III Gimnazjum chętne osoby- zarówno nauczyciele jak i uczniowie czytali ,,Lalkę’’ Bolesława Prusa lub odcinki jej adaptacji przygotowane przez Bronisława Maja. Oprócz tego w ramach zajęć świetlicy szkolnej nauczyciele oraz dwie uczennice gimnazjum czytali wybrane fragmenty tego dzieła dzieciom przebywającym w świetlicy. Słuchaczami były najmłodsze dzieci z grupy stałej oraz uczniowie dojeżdżający, którzy z wielkim zainteresowaniem przenosili się w odległe dla nich czasy.

Odczytane teksty skłoniły wielu nas do refleksji i przemyśleń oraz wzbogaciły nasze słownictwo o wyrazy o nieznanym dotąd znaczeniu.

W całej akcji wzięło udział ponad 100 osób. Z tej okazji niektórzy uczestnicy otrzymali okolicznościową pieczęć na przyniesionych egzemplarzach ,,Lalki’’ Bolesława Prusa oraz oceny z języka polskiego za piękne czytanie. Z pewnością była to dla nas niezapomniana lekcja, dzięki której poznaliśmy świat widziany oczami wspaniałego pisarza. Mogliśmy również podziwiać piękno naszego ojczystego języka. Warto podkreślić, że nasza szkoła była jedną z tysiąca placówek, które uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu.