Narodowe czytanie 2015

09 grudnia 2015

- Karol Sieńkowski -

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w IV edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy. W dniu 05IX 2015roku na godzinach wychowawczych klas IV- VI Szkoły Podstawowej oraz klas I- III Gimnazjum chętne osoby- zarówno nauczyciele jak i uczniowie czytali ,,Lalkę’’ Bolesława Prusa lub odcinki jej adaptacji przygotowane przez Bronisława Maja. Oprócz tego w ramach zajęć świetlicy szkolnej nauczyciele oraz dwie uczennice gimnazjum czytali wybrane fragmenty tego dzieła dzieciom przebywającym w świetlicy. Słuchaczami były najmłodsze dzieci z grupy stałej oraz uczniowie dojeżdżający, którzy z wielkim zainteresowaniem przenosili się w odległe dla nich czasy.

Odczytane teksty skłoniły wielu nas do refleksji i przemyśleń oraz wzbogaciły nasze słownictwo o wyrazy o nieznanym dotąd znaczeniu.

W całej akcji wzięło udział ponad 100 osób. Z tej okazji niektórzy uczestnicy otrzymali okolicznościową pieczęć na przyniesionych egzemplarzach ,,Lalki’’ Bolesława Prusa oraz oceny z języka polskiego za piękne czytanie. Z pewnością była to dla nas niezapomniana lekcja, dzięki której poznaliśmy świat widziany oczami wspaniałego pisarza. Mogliśmy również podziwiać piękno naszego ojczystego języka. Warto podkreślić, że nasza szkoła była jedną z tysiąca placówek, które uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close