Najmłodsi na spotkaniu z nauką…

Ewelina Walas    14 czerwca 2018

W czwartek 15 czerwca w naszej szkole rozpoczęliśmy XIV Festiwal Kultury i Nauki. Ten dzień należał do klas I-III. Dzieci brały udział w dwóch sesjach warsztatowych.

Na początku udaliśmy się na Warsztaty matematyczne LEGO przeprowadzone gościnnie przez Nauczycieli i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. I tu spotkała nas niespodzianka! Okazało się, że znane nam i lubiane klocki świetnie sprawdzają się w doskonaleniu umiejętności matematycznych takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i rozwiązywanie zadań z treścią. Ta niespotykana, ale również bardzo innowacyjna lekcja matematyki bardzo spodobała się naszym dzieciom.

Następnie uczestniczyliśmy w Warsztatach mydlarskich prowadzonych przez Modrą Sovę, którą gościliśmy już drugi rok na naszym Festiwalu. Dzieci miały niecodzienną okazję, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Zajęcia pozwoliły przenieść się uczestnikom w pachnący świat mydła, umożliwiły poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybrały kształty, dekorowały mydło ozdobami, nadały im niepowtarzalny zapach i kolor. Samodzielnie wykonane mydełka zapakowaliśmy i zabraliśmy do domu.

Wszystkim prowadzącym warsztaty serdecznie dziękujemy za okazaną cierpliwość, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także za naukę przez zabawę, która wywołała szerokie uśmiechy u naszych dzieci. Zapraszamy za rok!