Najmłodsi na spotkaniu z nauką…

14 czerwca 2018

- Ewelina Walas -

W czwartek 15 czerwca w naszej szkole rozpoczęliśmy XIV Festiwal Kultury i Nauki. Ten dzień należał do klas I-III. Dzieci brały udział w dwóch sesjach warsztatowych.

Na początku udaliśmy się na Warsztaty matematyczne LEGO przeprowadzone gościnnie przez Nauczycieli i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. I tu spotkała nas niespodzianka! Okazało się, że znane nam i lubiane klocki świetnie sprawdzają się w doskonaleniu umiejętności matematycznych takich jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie i rozwiązywanie zadań z treścią. Ta niespotykana, ale również bardzo innowacyjna lekcja matematyki bardzo spodobała się naszym dzieciom.

Następnie uczestniczyliśmy w Warsztatach mydlarskich prowadzonych przez Modrą Sovę, którą gościliśmy już drugi rok na naszym Festiwalu. Dzieci miały niecodzienną okazję, aby własnoręcznie wykonać pachnące i idealne do kąpieli mydło. Zajęcia pozwoliły przenieść się uczestnikom w pachnący świat mydła, umożliwiły poznanie mydlarskiej historii i pobudzenie kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybrały kształty, dekorowały mydło ozdobami, nadały im niepowtarzalny zapach i kolor. Samodzielnie wykonane mydełka zapakowaliśmy i zabraliśmy do domu.

Wszystkim prowadzącym warsztaty serdecznie dziękujemy za okazaną cierpliwość, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także za naukę przez zabawę, która wywołała szerokie uśmiechy u naszych dzieci. Zapraszamy za rok!

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close