Na tropie ciekawych miejsc

21 maja 2017

- Dorota Kupska -

W dniu 18 maja 2017 r. przedszkolaki i uczniowie klasy II i III wyruszyli na długo oczekiwaną wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem naszej wycieczki było kino Cinema City (IMAX), w którym obejrzeliśmy film pt. “Afrykańska przygoda 3D”. Mieliśmy okazję zobaczyć dziką, odległą, niedostępną przyrodę Delty Okavango. Dzięki pięknym trójwymiarowym fotografiom byliśmy uczestnikami niecodziennych wydarzeń i spotkań oko w oko z hipopotamami, krokodylami, lwami, licznymi gatunkami antylop. Uświadomiliśmy sobie, że takie wyjątkowe miejsca na ziemi należy chronić i dokumentować, aby mogły podziwiać je również przyszłe pokolenia.

Po wyjściu z kina udaliśmy się na Plac Józefa Piłsudskiego, gdzie obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Pogoda nam sprzyjała, dlatego pozwoliliśmy sobie na spacer po Ogrodzie Saskim. Najbardziej wyczekiwanym punktem wycieczki przez wszystkie dzieci było zwiedzanie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Zobaczyliśmy z bliska niespotykane na co dzień zwierzęta, m.in.: słonie, żyrafy, nosorożce, pingwiny, papugi, sowy i wiele innych ciekawych gatunków. Z ogromnym zainteresowaniem oglądaliśmy bezkręgowce oraz akwarium.

Zmęczeni długą trasą wróciliśmy do domu. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody oraz historii.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close