Musical “Pan Niezwykły”

Karolina Kluczek    5 listopada 2018
30 października 2018 roku uczniowie klas: Ic, 3a, 8a i 8b wraz z wychowawcami oraz opiekunami pojechali na musical  zatytułowany “Pan Niezwykły” do mińskiego kina “Muza”.
Przedstawienie to powstało pod okiem właścicieli Musicalowej Akademii Talentów z Mińska Mazowieckiego – kompozytorki muzyki i reżyserki Marty Kozioł oraz choreografa Marcina Kozioła. Scenariusz “Pana Niezwykłego” napisała Urszula Brzost.
Na scenie występuje ponad 60 młodych artystów (od 7 do 19 lat) z Mińska i okolic , które śpiewają i tańczą na tle multimedialnej scenografii, pełnej świateł i efektów specjalnych.
Spektakl opowiada historię dwóch sióstr: starszej Kasi i młodszej Klary. Do Klary przychodzi Pan Niezwykły z wirtualnego świata, ale nikt jej nie chce w to uwierzyć. Kiedy dziewczynka znika w niewyjaśnionych okolicznościach, nastawienie starszej siostry zmienia się. Kasia wyrusza w poszukiwaniu młodszej siostry w podróż po wirtualnych światach. Podczas tej podróży przeżywa niezwykłe przygody. Wędruje po kolejnych krainach, a w każdej z nich dowiaduje się o różnych wartościach. Przesłaniem spektaklu jest przestroga przed niebezpieczeństwami w świecie wirtualnym.
“Pan Niezwykły” to musical barwny, widowiskowy, wyjątkowy, z mądrym przekazem, świetną muzyką i układami tanecznymi.  Większość naszych uczniów i tych młodszych i tych starszych była zachwycona. Na pewno warto zobaczyć ten spektakl. 
Autor: Izabella Wąsak