Młodzi głosują w Cegłowie

10 października 2019

- Justyna Szymańska -

8 października w ramach programu “Młodzi głosują” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej odbyły się w naszej szkole młodzieżowe wybory parlamentarne. Wybory były podsumowaniem projektu przygotowanego przez panią Justynę Szymańską z grupą osób z klasy 8A. W ramach działań projektowych uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat zasad głosowania w Polsce oraz polskiego parlamentu, opracowali ulotkę zachęcającą do głosowania, która była rozdawana mieszkańcom Cegłowa, przeprowadzili sondaż wyborczy, podczas którego pytali mieszkańców, czy zamierzają głosować, napisali quiz wyborczy dla uczniów klas 7, 8 oraz nauczycieli, a także przygotowali gazetkę z prezentacją komitetów wyborczych do sejmu i senatu.

W dniu wyborów uczniowie klas 4-8 mogli zagłosować na konkretne komitety wyborcze zgodnie z obowiązującymi zasadami: każdy z uczniów mógł oddać tylko jeden głos na jedną partię, podpisując wcześniej listę potwierdzającą odbiór karty do głosowania.

Oto wyniki:

  1. Prawo i Sprawiedliwość – 56,25%
  2.  Polskie Stronnictwo Ludowe – 10,71%
  3. Konfederacja Wolność i Niepodległość –  10,71%
  4. Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów – 8,93%
  5. Koalicja Obywatelska PO .N iPL Zieloni – 5,36%
  6. Sojusz Lewicy Demokratycznej – 5,36%
  7. Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy – 2,68%

Frekwencja: 51,6%

Dziękuję uczniom: Wiktorii Dutkiewicz, Zuzi Deretkiewicz, Wiktorii Wójcik, Oliwii Trętowskiej, Julii Bartnickiej, Krystianowi Kowalskiemu, Krystianowi Bieńkowskiemu, Kacprowi Walasowi i Karolowi Gajowniczkowi za zaangażowanie w projekt, a wszystkim głosującym za obywatelską postawę.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close