Masło i chleb w wykonaniu przedszkolaków

Aneta Zadunajska    16 października 2019

Przedszkolaki z grupy „Motylków” (4 – latków) doskonale znają już smaczne i zdrowe owoce i warzywa sezonowe, teraz nadszedł czas na przygody z innymi produktami spożywczymi. W ubiegły wtorek (15.10) dzieci dowiedziały się od jakich zwierząt pozyskujemy mleko i co z niego powstaje. Chcąc zobaczyć na własne oczy proces powstawania jednego z produktów mlecznych, dzieci własnoręcznie ubijały masło, które potem z chęcią skosztowały.

Dziś natomiast „Motylki” poznały pochodzenie mąki. Dowiedziały się jakie są rodzaje zbóż, z których powstaje mąka oraz jakie produkty spożywcze można z niej otrzymać. Efektem tych dociekań było własnoręczne przygotowanie i upieczenie domowego i pysznego chleba. Nasze Motylki ochoczo zabrały się do pracy i po 2 godzinach mieliśmy smaczny i zdrowy chleb, który jeszcze szybciej zniknął w brzuszkach naszych przedszkolaków.