Masło i chleb w wykonaniu przedszkolaków

16 października 2019

- Aneta Zadunajska -

Przedszkolaki z grupy „Motylków” (4 – latków) doskonale znają już smaczne i zdrowe owoce i warzywa sezonowe, teraz nadszedł czas na przygody z innymi produktami spożywczymi. W ubiegły wtorek (15.10) dzieci dowiedziały się od jakich zwierząt pozyskujemy mleko i co z niego powstaje. Chcąc zobaczyć na własne oczy proces powstawania jednego z produktów mlecznych, dzieci własnoręcznie ubijały masło, które potem z chęcią skosztowały.

Dziś natomiast „Motylki” poznały pochodzenie mąki. Dowiedziały się jakie są rodzaje zbóż, z których powstaje mąka oraz jakie produkty spożywcze można z niej otrzymać. Efektem tych dociekań było własnoręczne przygotowanie i upieczenie domowego i pysznego chleba. Nasze Motylki ochoczo zabrały się do pracy i po 2 godzinach mieliśmy smaczny i zdrowy chleb, który jeszcze szybciej zniknął w brzuszkach naszych przedszkolaków.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close