Mały wybuch!!!

Aneta Zadunajska    4 listopada 2019

Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Dnia 04.11 dzieci z przedszkola filii w Piasecznie przeprowadziły mały wybuch w naszym przedszkolu! Ale zanim się zabraliśmy do działania, omówiliśmy budowę wulkanu oraz proces jego wybuchu. Potem okleiliśmy butelkę masą solną, tak aby wyglądał jak wulkan. Do butelki wlaliśmy ocet z kolorową farbą i dodatkiem sody oczyszczonej – to co nastąpiło później przerosło oczekiwania najmłodszych odkrywców! Wybuch wulkanu wprawił w osłupienie wszystkich! Tego typu działania prowadzone są w ramach innowacji „Doświadczenia i eksperymenty …”i przyczyniają się do wielokierunkowego rozwoju dziecka. Uczą stawiania hipotez, myślenia przyczynowo-skutkowego ale przede wszystkim dla dzieci to dobra zabawa.