Mały wybuch!!!

04 listopada 2019

- Aneta Zadunajska -

Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż mi, a zapamiętam,

pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

Dnia 04.11 dzieci z przedszkola filii w Piasecznie przeprowadziły mały wybuch w naszym przedszkolu! Ale zanim się zabraliśmy do działania, omówiliśmy budowę wulkanu oraz proces jego wybuchu. Potem okleiliśmy butelkę masą solną, tak aby wyglądał jak wulkan. Do butelki wlaliśmy ocet z kolorową farbą i dodatkiem sody oczyszczonej – to co nastąpiło później przerosło oczekiwania najmłodszych odkrywców! Wybuch wulkanu wprawił w osłupienie wszystkich! Tego typu działania prowadzone są w ramach innowacji „Doświadczenia i eksperymenty …”i przyczyniają się do wielokierunkowego rozwoju dziecka. Uczą stawiania hipotez, myślenia przyczynowo-skutkowego ale przede wszystkim dla dzieci to dobra zabawa.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close