Mali konstruktorzy w przedszkolu

20 stycznia 2016

- Ola Pernach -

W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu dzieci 4 – letnie twórczo bawiły się w ramach tematu kompleksowego “Domy, domki, domeczki”. W ramach zajęc zapoznały się z budową ptasich domków – gniazd, ich rodzajami, sposobem budowy i materiałów wykorzystywanych do tworzenia.

Kolejnego dnia dzieci poznały domy zamieszkiwane przez człowieka. Zaczęliśmy od czasów, kiedy ludzie mieszkali w jaskiniach, lepiankach, szałasach, domach drewnianych krytych strzechą, po współczesną architekturę, kończąc na drapaczach chmur. Następnie zadaniem dzieci było chronologiczne ułożenie ilustracji i to dało pole do wzajemnej dyskusji.

Następnym etapem naszych działań były zajęcia konstrukcyjne z prostych drewnianych klocków. Dzieci pracowały w małych zespołach, a ich zadaniem było wybudowanie domu marzeń. Takie działania pozwaliły zaktywizowac wszystkie dzieci w grupie, uczyły pracy zespołowej co wpłynęło na ich satysfakcję i wzajemne zadowolenie.

Podsumowaniem tygodnia pracy było wykonanie dwóch budynków przestrzennych z tekturowych pudełek przyniesionych przez dzieci i ich rodziców. Dzieci pracowały pod nadzorem 2 kierowników budowy. Projektowały kształt, planowały, wymyślały zastosowanie i kolorystykę swoich budynków. Zabawy nie było końca, uśmiech towarzyszył dzieciom przez cały czas trwania zajęc i długo po ich zakończeniu.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close