Małe eksperymenty, duże doświadczenia

01 marca 2016

- Ola Pernach -

Dzieci już od urodzenia są ciekawskimi badaczami i odkrywcami. Uczą się przez działanie, zbierając swoje doświadczenia „ręką, sercem i głową”. Aktywność poznawcza jest dla nich rzeczą naturalną, a przejawia się przez zadawanie przez dziecko pytań, a tych nie brakowało w ubiegłym tygodniu.
Grupa 4 – latków po raz kolejny zamieniła się w małych badaczy. Dzieci doświadczały właściwości powietrza i wiatru, oraz jego zastosowania dla człowieka, zarówno tego pozytywnego jak i stanowiącego zagrożenie. Ponadto poznały właściwości ciśnienia, prostych reakcji chemicznych z wykorzystaniem składników stanowiących wyposażenie każdej kuchni, ogniem i tlenem jak się okazało dobrych przyjaciół. Kulminacją doświadczeń było spotkanie z p. Kamilą Orłowską, nauczycielem naszej szkoły, która w bardzo obrazowy sposób przybliżyła dzieciom właściwości prądu.
Przedszkolaki trafnie wyciągały wnioski z przeprowadzonych doświadczeń, dzięki czemu kształtują myślenie przyczynowo-skutkowe. Zajęcia dostarczyły dużej ilości przyjemności i nowych przeżyć. Staramy się aby wiedza i umiejętności zdobywane w taki sposób stały się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.
Pragniemy podziękować p. Kamili, oraz wszystkim rodzicom, którzy wspomogli nas w gromadzeniu materiałów niezbędnych do przeprowadzenia doświadczeń.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close