Maj rozkwitł konkursami

17 czerwca 2018

- Karolina Kluczek -

Zaczęło się już w kwietniu – Ortograficzna Corrida przeprowadzana we wszystkich klasach, Ogólnopolski Konkurs  „Popisz się talentem” 2018, w którym wzięły udział Gabriela Branicka z klasy 4c i Martyna Cyranka z 7a, a później maj, który został całkowicie poświęcony naszemu językowi ojczystemu!

Julian Tuwim w Rwanie bzu pisał:

Narwali bzu, naszarpali,

Nadarli go, natargali,

Nanieśli świeżego, mokrego,

Białego i tego bzowego

U Tuwima bez, w naszej szkole majowe konkursy – jak to wiosną, duże się dzieje, z energią!

Oczywiście, nie obyło się bez sukcesów.

Pierwszym z majowych konkursów był VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Jednego Wiersza. Został zorganizowany 17 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Bolesława Prusa w Kałuszynie.  Jego celem było popularyzowanie twórczości polskich poetów, rozwijanie zdolności recytatorskich oraz rozbudzanie tożsamości narodowej i patriotyzmu. Uczestnicy recytowali wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Julia Gałązka z klasy 3c  oraz Wiktoria Kieliszczyk z klasy 7a, która otrzymała wyróżnienie w kategorii klas IV-VII.  W przygotowaniach dziewczynom pomagały pani Jadwiga Czerwińska oraz pani Grażyna Markowska.

18.05. nasze koło teatralne „Cegiełki” (czyli: Julia Aniszewska, Michalina Gąsior, Aleksandra Luks, Alicja Luks, Zuzanna Rodzik, Milena Szczepaniak z klasy 4b)  wzięło udział w XII Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej „Kulturomaniak 2018” . Opiekunem koła jest Anna Plaskowska. Koło po cennych konsultacjach z profesjonalistami – aktorami i reżyserami zasiadającymi w jury – zamierza nadal pracować nad rozwijaniem umiejętności aktorskich i  interpretacją tekstów. Już teraz zapraszamy do udziału w zajęciach – czekamy na kolejne cegiełki!

22 maja w Czerniejewie k. Gniezna odbył się IX Ogólnopolski Konkurs OrtograficznoGramatyczny im. ks. Onufrego Kopczyńskiego. Składał się on z dwóch etapów. W pierwszym z nich uczestnicy zmagali się z testem ortograficznym, który miał wyłonić 8 finalistów z klas gimnazjum i 8 ze szkoły podstawowej. Druga część konkursu miała charakter quizu z gramatyki języka polskiego. Udział w nim wzięło 42 uczniów, w tym 2 uczennice naszego gimnazjum – Klaudia Kowalczyk z klasy 2b oraz Ewelina Kaska z klasy 3b, która zdobyła tytuł finalistki.

Ostatnim z majowych konkursów był XI Powiatowy Konkurs Wiedzy Mitologicznej, który odbył się 24 maja w Kałuszynie. Konkurs miał na celu rozbudzić i rozwinąć zainteresowanie sztuką antyczną, zapoznać uczestników z kulturą i tradycją starożytnej Grecji oraz utrwalić wybrane wiadomości programowe z języka polskiego oraz historii. Udział w konkursie wzięli uczniowie z 19 szkół podstawowych. Nasza szkoła była reprezentowana przez dwóch uczniów klas 7: Huberta Bajszczaka oraz Patryka Lewickiego, którzy zajęli kolejno 15 oraz 16 miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów i ich opiekunom. Życzymy dalszych sukcesów!

Autorki: Jadwiga Czerwińska i Anna Plaskowska

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close