Luty w świetlicy

swietlica    3 marca 2019

Po feriach zimowych szybko powróciliśmy do swoich zadań i obowiązków szkolnych. Rozpoczęliśmy niezmiernie ważnym tematem: „Być przyjacielem i mieć przyjaciela”, w który idealnie wkomponowały się Walentynki, czyli święto zakochanych. Dzieci wykonały niezliczoną ilość walentynek obdarowując nimi bliskie osoby. Następnie uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. Poznaliśmy zasady postępowania w nagłych wypadkach, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, mierzyliśmy ciśnienie i przeprowadzaliśmy badania „pacjentów” przy pomocy stetoskopu. Luty zakończyliśmy „Baśniami różnych narodów”. Dzieci wysłuchały m.in. baśni Andersena, Puszkina, braci Grimm. Podczas lektury baśni dzieci rozwijały swoją wyobraźnię oraz umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Przenieśliśmy się do krainy baśni tworząc przepiękne zamki, zaczarowane lusterka, korony księżniczek oraz ziejące ogniem smoki. Z pewnością warto jest czytać dzieciom bajki, gdyż w ich świecie można odnaleźć piękno, dobro i mądrość.