Luty w świetlicy

03 marca 2019

- swietlica -

Po feriach zimowych szybko powróciliśmy do swoich zadań i obowiązków szkolnych. Rozpoczęliśmy niezmiernie ważnym tematem: „Być przyjacielem i mieć przyjaciela”, w który idealnie wkomponowały się Walentynki, czyli święto zakochanych. Dzieci wykonały niezliczoną ilość walentynek obdarowując nimi bliskie osoby. Następnie uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy. Poznaliśmy zasady postępowania w nagłych wypadkach, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, mierzyliśmy ciśnienie i przeprowadzaliśmy badania „pacjentów” przy pomocy stetoskopu. Luty zakończyliśmy „Baśniami różnych narodów”. Dzieci wysłuchały m.in. baśni Andersena, Puszkina, braci Grimm. Podczas lektury baśni dzieci rozwijały swoją wyobraźnię oraz umiejętność słuchania ze zrozumieniem. Przenieśliśmy się do krainy baśni tworząc przepiękne zamki, zaczarowane lusterka, korony księżniczek oraz ziejące ogniem smoki. Z pewnością warto jest czytać dzieciom bajki, gdyż w ich świecie można odnaleźć piękno, dobro i mądrość.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close