„Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”

28 października 2018

- swietlica -

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

Janusz Korczak

W roku szkolnym 2018/2019 realizujemy w świetlicy innowację pedagogiczną pt. „Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”. Głównym celem tej innowacji jest zapoznanie dzieci ze sławnymi osobami z naszego regionu, ich życiorysem i działalnością. Umożliwiamy dzieciom bliższe poznanie naszej okolicy, jako obszaru o różnorodnej kulturze, poprzez bezpośredni kontakt ze sławnymi bohaterami naszej małej ojczyzny. W czwartek (25 października) świetlicowe dzieci odwiedził pierwszy gość, kapłan Grzegorz Dróżdż ze Starokatolickiej Parafii Mariawitów w Cegłowie, Kawaler Orderu Uśmiechu. Kapłan opowiedział dzieciom o tym, że jego największym marzeniem od najmłodszych lat było zostanie księdzem oraz o pierwszym wyjeździe na obóz, od którego zaczęła się jego przygoda z dziećmi i młodzieżą. Kapłan Grzegorz Dróżdż wspomniał o organizowanej przez niego w Cegłowie akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, wspomaganej przez wolontariat ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Jego dewizą życiową jest służyć wszystkim dzieciom, nieść uśmiech i pogodę ducha, żyć tak, aby uśmiech dzieciom nie schodził z twarzy. Dzieci obejrzały zdjęcia z uroczystości wręczenia Orderu Uśmiechu, wycinki z gazet, a także i sam Order. Order Uśmiechu to najpiękniejsze odznaczenie na świecie, bo przyznane na wniosek dzieci, za które nie ma żadnych gratyfikacji – powiedział kapłan.

Jak zawsze, dzięki wsparciu pani Agnieszki z biblioteki szkolnej dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat genezy i projektu Orderu Uśmiechu, ceremonii wręczania tego odznaczenia, a także poznaliśmy odznaczonych czyli Kawalerów Orderu Uśmiechu.  Dzieci wysłuchały fragmentów „Bajeczek z miasteczka” Doroty Gellner, a następnie sprawdzając zdobytą wiedzę rozwiązały zagadki i rebusy. Ceremonii wręczania Orderu zawsze towarzyszy rytuał wypicia soku z cytryny koniecznie z uśmiechem! Nasze dzieci sprawdziły, czy jest to możliwe do wykonania. Na koniec w części kulinarno-plastycznej zrobiliśmy Order Uśmiechu z ciasteczek i lukru. Już wkrótce kolejne spotkanie…

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close