“Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”

05 czerwca 2019

- swietlica -

„Policjant to naprawdę przyjaciel nam bliski.

Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

Dba wciąż o bezpieczeństwo – na ulicy, w domu.

Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba pomóc.”

(zmodyfikowany wiersz Czesława Janczarskiego „Milicjant”)

        Dzisiaj odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”. Naszym gościem był pan Janusz Chmielowski – aspirant sztabowy. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom numery alarmowe, zasady ruchu drogowego oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować odpoczywając nad morzem, w górach czy na swoim podwórku. Dbając o swoje bezpieczeństwo, na pewno przyjemnie i spokojnie spędzimy nadchodzące wakacje, unikniemy zagrożeń, odpowiednio zachowamy się w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pana policjanta kamizelki odblaskowe. Następnie pani Agnieszka Szczepanik z biblioteki szkolnej przeczytała dzieciom opowiadania poświęcone bezpieczeństwu domowemu i drogowemu („Znajomy taty”, „ O tym, jak Grześ przez jezdnię przechodził”). Rozwiązania wszystkich łamigłówek z karty pracy wpisane odpowiednio do krzyżówki utworzyły główne hasło: POLICJA. Bardzo dziękujemy panu policjantowi Januszowi Chmielowskiemu za cenne uwagi, rady i przestrogi, dzięki którym wzrosła u naszych dzieci świadomość zachować ryzykownych i bezpiecznych.   

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close