“Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”

swietlica    5 czerwca 2019

„Policjant to naprawdę przyjaciel nam bliski.

Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich.

Dba wciąż o bezpieczeństwo – na ulicy, w domu.

Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba pomóc.”

(zmodyfikowany wiersz Czesława Janczarskiego „Milicjant”)

        Dzisiaj odbyło się ostatnie już w tym roku szkolnym spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”. Naszym gościem był pan Janusz Chmielowski – aspirant sztabowy. Funkcjonariusz przypomniał dzieciom numery alarmowe, zasady ruchu drogowego oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa, którymi powinniśmy się kierować odpoczywając nad morzem, w górach czy na swoim podwórku. Dbając o swoje bezpieczeństwo, na pewno przyjemnie i spokojnie spędzimy nadchodzące wakacje, unikniemy zagrożeń, odpowiednio zachowamy się w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały od pana policjanta kamizelki odblaskowe. Następnie pani Agnieszka Szczepanik z biblioteki szkolnej przeczytała dzieciom opowiadania poświęcone bezpieczeństwu domowemu i drogowemu („Znajomy taty”, „ O tym, jak Grześ przez jezdnię przechodził”). Rozwiązania wszystkich łamigłówek z karty pracy wpisane odpowiednio do krzyżówki utworzyły główne hasło: POLICJA. Bardzo dziękujemy panu policjantowi Januszowi Chmielowskiemu za cenne uwagi, rady i przestrogi, dzięki którym wzrosła u naszych dzieci świadomość zachować ryzykownych i bezpiecznych.