“Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”

28 maja 2019

- swietlica -

28 maja 2019 r. odbyło się w świetlicy szkolnej kolejne spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”. Naszym gościem była Stanisława Gujska pisarka, poetka, autorka ponad 30 książek dla dzieci i dorosłych. Nasze dzieci poznały tajniki procesu powstawania książki od pomysłu aż do wydruku. Dowiedziały się, że pani Stanisława z zawodu jest nauczycielką, że pierwsze wiersze pisała do szuflady i bardzo przejmowała się tym, czy jej twórczość spodoba się dzieciom.  Nasz gość zaprezentował uczniom fragmenty swoich książek, w tym wiersz o Cegłowie pt. „Ciężka praca” z tomiku „Dzień dobry Przedszkolaki”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wierszy o zwierzętach, a ich serca podbiła Fredzia – tchórzofretka z tomiku pt. „Dziwactwa Fredzi Tchórzofretki”. Na koniec każdy uczeń mógł zakupić wybraną przez siebie książkę wraz z dedykacją i autografem autorki. Następnie pani Agnieszka Szczepanik z biblioteki szkolnej przedstawiła dzieciom książki poświęcone polskim poetom i pisarzom, przeczytała wstęp do „Dziwnych przypadków bajkopisarza” Grzegorza Kasdepke, oraz fragmenty książki Agnieszki Frączek pt.  „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.” W łamigłówkach z kart pracy królowały hasła związane z książką. Bardzo dziękujemy pani Stanisławie Gujskiej za opowieści o swojej twórczości, wprowadzanie dzieci w świat literatury, upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close