“Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”

swietlica    28 maja 2019

28 maja 2019 r. odbyło się w świetlicy szkolnej kolejne spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”. Naszym gościem była Stanisława Gujska pisarka, poetka, autorka ponad 30 książek dla dzieci i dorosłych. Nasze dzieci poznały tajniki procesu powstawania książki od pomysłu aż do wydruku. Dowiedziały się, że pani Stanisława z zawodu jest nauczycielką, że pierwsze wiersze pisała do szuflady i bardzo przejmowała się tym, czy jej twórczość spodoba się dzieciom.  Nasz gość zaprezentował uczniom fragmenty swoich książek, w tym wiersz o Cegłowie pt. „Ciężka praca” z tomiku „Dzień dobry Przedszkolaki”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały wierszy o zwierzętach, a ich serca podbiła Fredzia – tchórzofretka z tomiku pt. „Dziwactwa Fredzi Tchórzofretki”. Na koniec każdy uczeń mógł zakupić wybraną przez siebie książkę wraz z dedykacją i autografem autorki. Następnie pani Agnieszka Szczepanik z biblioteki szkolnej przedstawiła dzieciom książki poświęcone polskim poetom i pisarzom, przeczytała wstęp do „Dziwnych przypadków bajkopisarza” Grzegorza Kasdepke, oraz fragmenty książki Agnieszki Frączek pt.  „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą.” W łamigłówkach z kart pracy królowały hasła związane z książką. Bardzo dziękujemy pani Stanisławie Gujskiej za opowieści o swojej twórczości, wprowadzanie dzieci w świat literatury, upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych.