Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy

18 grudnia 2018

- swietlica -

„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” (o. Fabian Kaltbach OFM)

13 grudnia 2018r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu innowacji pedagogicznej „ Ludzie znani i lubiani w naszej okolicy”. Naszym gościem była pani Anna Chojnacka – nasza katechetka i opiekun Szkolnego Koła Caritas. Pani Ania przybliżyła dzieciom zasady i idee funkcjonowania w naszej gminie wolontariatu. Opowiedziała o akcji „Wirtualna choinka”, „Szlachetnej paczce” oraz o zbiórce żywności dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze przygotowują paczki dla dzieci i świąteczne paczki żywnościowe dla rodzin, pomagają ludziom chorym i potrzebującym w gminie Cegłów. Jak zostać wolontariuszem? –  pytały dzieci naszego gościa. Wystarczy wyrazić szczerą chęć uczestniczenia jako wolontariusz w działalności Szkolnego Koła Caritas poprzez złożenie za zgodą rodzica deklaracji przystąpienia do SKC. Dzieci wysłuchały również „Bajki o aniołku” i bajki „Brat i siostra” (utwory o pomaganiu innym, dobroci i szacunku dla starszych) oraz wierszy Joanny Papuzińskiej wpisanych w powyższą tematykę, czytanych przez panią bibliotekarkę Agnieszkę Szczepanik. Uczniowie mieli okazję sprawdzić się w sekcji łamigłówek, zagadek, krzyżówek i rebusów. Wszystkie elementy i nazwy użyte w tych ćwiczeniach wiązały się z głównym hasłem WOLONTARIAT i WOLONTARIUSZ. Na koniec obejrzeliśmy film pt. „Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco, czyli Agata w Afryce”.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close