List do Świętego Mikołaja.

Aneta Zadunajska    8 grudnia 2017

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają
Wszystkie dzieci na Niego czekają.
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy…”

W oczekiwaniu na przyjście świętego Mikołaja 4 latki zabrały się za ubieranie choinki. Każde dziecko powiesiło swoją ulubioną ozdobę, dzięki czemu choinka wygląda wyjątkowo! Wiszą na niej gwiazdki, bombki, łańcuchy, a nawet własnoręcznie zrobione przez dzieci ozdoby. Oczywiście nie mogło zabraknąć kolorowych lampek, których blask rozświetla naszą sale. Następnie dzieci postanowiły napisać list, do św. Mikołaja, który zamieszkuje daleką Laponię. Nie stanowił problemu fakt, że dzieci jeszcze nie potrafią pisać, ponieważ zamiast liter dzieci narysowały obrazki – jaki prezent chciałyby dostać.  Mikołaj jest przecież mądry i na pewno zrozumie, co każde dziecko narysowało! Dowiedziały się także, jak prawidłowo należy zaadresować list i utrwalaliśmy adres zamieszkania. Listy z przedszkola osobiście odebrał pan listonosz Rafał Rosa, który to jeszcze obdarował dzieci słodkim upominkiem. Teraz z niecierpliwością będziemy oczekiwać odpowiedzi z dalekiej północy!

Dziękujemy również panu leśniczemu Pawłowi Lech za piękną choinkę, która to swoim zapachem wprowadza nas w świąteczny nastrój.

Życzę wszystkim dzieciom, aby list szczęśliwie dotarł do Laponii, a Mikołaj spełnił ich marzenia!

Wychowawczyni

Aneta Zadunajska