Kultura obcowania z książką – w bibliotece…

Dorota Kupska    29 maja 2018

W dniu 25 maja 2018 r. naszą placówkę odwiedziły Panie z Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie z okazji Tygodnia Bibliotek.

Panie przybliżyły dzieciom specyfikę swojej pracy, opowiedziały, gdzie można wypożyczyć książkę, w jaki sposób należy o nią dbać. W czasie spotkania przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obejrzały teatrzyk pt. “Wizyta w bibliotece”, chętnie odpowiadały na zadawane pytania, rozwiązywały zagadki i różne zadania. Dzieci samodzielnie wykonały zakładkę do książki.

“Podróżnicza” lekcja biblioteczna dla uczniów klasy III z Filii w Piasecznie odbyła się w Publicznej Bibliotece w Cegłowie w dniu 28 maja 2018 r. Uczennice zapoznały się z obiektem i księgozbiorem, wypożyczyły książki i wykonały własnoręcznie zakładki do tych egzemplarzy.

Serdecznie dziękujemy Paniom Małgorzacie Śluzek i Annie Gałązka za miłe spotkania, życzymy dużo radości i zadowolenia z wykonywanej pracy.