Kto Ty jesteś? -Polak mały….

14 listopada 2017

- Aneta Zadunajska -

10 listopada w naszym przedszkolu  obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci z grup 4,5 i „0” wybrały się pod Pomnik Niepodległości, a maluchy na grób Nieznanego Żołnierza oraz patronów Bohaterskich Harcerzy Cegłowa.

W tym dniu spotkaliśmy się z panem Wójtem Marcinem Uchmanem. Dla dziecka najbliższy świat to jego dom, przedszkole oraz miejscowość, w której mieszka dlatego,  postanowiliśmy poznać historię Cegłowa.

Pan Wójt  opowiedział dzieciom o swojej pracy, o Cegłowie. Chętnie odpowiadał  na zadawane przez dzieci pytania. Spotkanie było również całkiem poważną lekcją patriotyzmu. Przedszkolaki na pamiątkę wręczyły herb Polski oraz kotylion.

Na zakończenie wizyty Wójt przygotował dla dzieci słodką niespodziankę.

Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat, kształtują pozytywne postawy patriotyczne.

Dzieci oraz panie serdecznie dziękują panu Wójtowi za ciekawe i wartościowe spotkanie, które zakończyło się wspólną fotografią.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close