Kosmos na wyciągnięcie ręki…

02 marca 2018

- Ola Pernach -

W tym tygodniu grupa “0b” realizowała projekt edukacyjny „W kosmosie”. Na początku realizacji projektu dzieci opowiadały co wiedzą o kosmosie w ten sposób powstała siatka pojęciowa. Następnie stworzyły listę pytań do projektu np. „Co to jest księżyc?”, „Czy w kosmosie jest piasek”, „Co to jest droga mleczna” mających na celu pogłębienie wiedzy na dany temat. W trakcie realizacji projektu dzieci zdobyły i wzbogaciły wiedzę na temat planet, ich nazw, wielkości, oraz kolejności w układzie słonecznym. Poznały ciekawostki o Ziemi, słońcu, gwiazdach i księżycu. Uczyły się też o innych ciałach niebieskich, takich jak meteory, komety oraz zjawiskach: spadania meteorów, występowania czarnych dziur czy drogi mlecznej. Podczas trwania projektu dzieci miały okazję do twórczych zabaw konstrukcyjnych, gdzie między innymi wykonały wspólnie „Ufoludka”. Do obserwacji nieba posłużyły dzieciom wykonane z kartonowej rolki lunety. Temat cieszył się dużym zainteresowaniem. Dzieci pozyskały wiedzę na temat kosmosu, zapamiętały trudne nazwy i określenia.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close