Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Karolina Kluczek    18 kwietnia 2016

15 kwietnia odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs ma na celu promowanie nauki języków obcych w formie artystycznej oraz zainteresowanie uczniów kulturą europejską. To także okazja dla młodych ludzi do zaprezentowania umiejętności wokalnych i językowych.
W organizację konkursu czynnie włączyło się Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim za pośrednictwem p. Sylwii Zychowicz-Anc. SJO wspólnie z Radą Rodziców ufundowało także drobne upominki dla uczestników.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Zaśpiewali piosenki w języku angielskim oraz czeskim. Występy oceniało jury, w skład którego weszli: p. wicedyrektor Mariola Olejnik, przedstawiciel Studium Języków Obcych p. Mateusz Paudyna oraz nauczyciele języków obcych: p. Izabella Wąsak i p. Karolina Kluczek. Po burzliwych naradach jury ogłosiło wyniki: w kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zdobyła Marta Korzeń, drugie – Julia Aniszewska i trzecie – Anna Bartkiewicz.
W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce wywalczyła Magda Osińska, drugie – Julia Koszel, a trzecieduet Mateusz Antosiewicz i Robert Gut.

Najlepszymi wykonawcami w gimnazjum okazali się Aleksandra Głogowska z Mateuszem Ciemierzewskim, który akompaniował koleżance na gitarze.

Wykonawcom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.
Autor: Bożena Kramek