Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

18 kwietnia 2016

- Karolina Kluczek -

15 kwietnia odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Skierowany był do uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Konkurs ma na celu promowanie nauki języków obcych w formie artystycznej oraz zainteresowanie uczniów kulturą europejską. To także okazja dla młodych ludzi do zaprezentowania umiejętności wokalnych i językowych.
W organizację konkursu czynnie włączyło się Studium Języków Obcych w Mińsku Mazowieckim za pośrednictwem p. Sylwii Zychowicz-Anc. SJO wspólnie z Radą Rodziców ufundowało także drobne upominki dla uczestników.

W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Zaśpiewali piosenki w języku angielskim oraz czeskim. Występy oceniało jury, w skład którego weszli: p. wicedyrektor Mariola Olejnik, przedstawiciel Studium Języków Obcych p. Mateusz Paudyna oraz nauczyciele języków obcych: p. Izabella Wąsak i p. Karolina Kluczek. Po burzliwych naradach jury ogłosiło wyniki: w kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zdobyła Marta Korzeń, drugie – Julia Aniszewska i trzecie – Anna Bartkiewicz.
W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce wywalczyła Magda Osińska, drugie – Julia Koszel, a trzecieduet Mateusz Antosiewicz i Robert Gut.

Najlepszymi wykonawcami w gimnazjum okazali się Aleksandra Głogowska z Mateuszem Ciemierzewskim, który akompaniował koleżance na gitarze.

Wykonawcom gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku.
Autor: Bożena Kramek

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close