KONKURS GRAMATYCZNO-ORTOGRAFICZNY

21 maja 2019

- Jolanta Różycka -

18 maja 2019 r.  w murach Szkoły Podstawowej w Czerniejewie w konkursowe szranki stanęli  uczestnicy X Ogólnopolskiego Konkursu Gramatyczno –Ortograficznego. Wzięły w nim udział cztery uczennice z naszej szkoły. Dwie z nich znalazły się w gronie zwycięzców. Były to: Klaudia Kowalczyk z III gimnazjum, która zajęła w swojej kategorii II miejsce, i Julia Aniszewska z klasy V – laureatka III miejsca

Celem  konkursu jest dbanie o piękno i poprawność ojczystego języka, zarówno w mowie jak i na piśmie, oraz popularyzowanie sylwetki obywatela Czerniejewa, ks. Onufrego Kopczyńskiego, językoznawcy, twórcy pierwszej „Gramatyki języka polskiego”. W Czerniejewie byliśmy po raz trzeci. Gospodarze przyjmują nas bardzo serdecznie i z uznaniem wyrażają się na temat wiedzy i umiejętności uczniów z Cegłowa. Nasza młodzież godnie reprezentuje szkołę. W 2017 r. zdobyliśmy w ww. konkursie II miejsce. Mamy nadzieję, że te sukcesy zachęcą innych do poznawania i rozwijania swych umiejętności posługiwania się piękną ojczystą mową.

Poza udziałem w konkursie nasi uczniowie zwiedzili pierwszą stolicę Polski – Gniezno. Zapoznaliśmy się z historią drzwi gnieźnieńskich, zwiedziliśmy rynek, katedrę i  jej podziemia. Podziwialiśmy panoramę  miasta z wieży kościoła. W Czerniejewie uczestniczyliśmy w koncercie muzyki dawnej w wykonaniu zespołu „Huskarl”.

Dziećmi opiekowały się panie Jadwiga Czerwińska – inicjatorka wyjazdu i Jolanta Różycka.  Poza laureatkami w konkursie wzięły udział Julia Rumak i Michalina Gąsior.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close