Koncert charytatywny “Dla mojej ojczyzny”

swietlica    13 lutego 2018

Ojczyzna jest naszą matką ziemską. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni stuleci. Jest matką , która wiele przecierpiała i na nowo cierpi. Dlatego też ma prawo do miłości szczególnej”.

Jan Paweł II

W niedzielę 11 lutego 2018 roku w naszej szkole odbył się koncert charytatywny „Dla Mojej Ojczyzny” – w stulecie odzyskania niepodległości. Dochód z koncertu zostanie w całości przeznaczony na renowację Grobu Nieznanego Żołnierza – jednego z miejsc pamięci Cegłowa. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Emilia Kowalczyk-Rumak witając wszystkich przybyłych gości, a następnie głos zabrał Wójt Gminy Cegłów Marcin Uchman. Podczas koncertu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali utwory muzyczne, poetyckie oraz cytaty znanych Polaków, poruszające temat patriotyzmu i umiłowania ojczyzny. Występy sceniczne dzieci i młodzieży były przepiękne i zdecydowanie warte naszej uwagi. Po występach wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.