Kolorowy zawrót głowy-jedz warzywa…

13 października 2017

- Ola Pernach -

W tym tygodniu w grupie 0b w ramach realizowanego tematu kompleksowego królowały warzywa. Celem było kształtowanie wśród dzieci świadomości wpływu warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia jak również rozwijanie aktywności ruchowej. Dzieci w ramach zajęć miały okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. „Na straganie” J. Brzechwy i same pobawić się w aktorów. Zerowiaki mogły „badać” warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami, które rownież rozweseliły nasz kącik tematyczny. Uczyły się rozpoznawać i nazywać warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa.  Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.

 

 

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close