Kolorowy zawrót głowy-jedz warzywa…

Ola Pernach    13 października 2017

W tym tygodniu w grupie 0b w ramach realizowanego tematu kompleksowego królowały warzywa. Celem było kształtowanie wśród dzieci świadomości wpływu warzyw na utrzymanie dobrego zdrowia jak również rozwijanie aktywności ruchowej. Dzieci w ramach zajęć miały okazję obejrzeć teatrzyk sylwet pt. „Na straganie” J. Brzechwy i same pobawić się w aktorów. Zerowiaki mogły „badać” warzywa posługując się prawdziwymi eksponatami, które rownież rozweseliły nasz kącik tematyczny. Uczyły się rozpoznawać i nazywać warzywa, określały ich kształt, wielkość, kolor, przeliczały i segregowały. Dzieciom bardzo podobały się zagadki dotykowe, gdzie bez trudu rozpoznawały i nazywały warzywa.  Wszystkim tym zabawom towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne.