Kolorowy tydzień w przedszkolu w Piasecznie

24 października 2015

- Iwona Grzegorczyk -

 

KOLOROWY TYDZIPRZEDSZKOLU

W PIASECZNIE

Kolory to nieodłączny element naszego otoczenia. Umiejętność rozpoznawania ich, poznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania. Nauka kolorów, ich utrwalanie na pierwszym etapie edukacji odbywa się przez zabawę.
W naszym przedszkolu, w grupie
Motylków(3,4 latków), pierwszy tydzień października poświęciliśmy właśnie kolorom.
Podczas „kolorowego tygodnia” poszczególnym dniom przypisana była inna barwa:

poniedziałek- czerwona
wtorek – zielona
środa – niebieska
czwartek – żółta
piątek – to tęczowy dzień.

Organizując dzieciom spotkanie z kolorami wykorzystałam „kolorowe wierszyki i piosenki”. Pan rytmik również przyłączył się do naszej zabawy z piosenką o zielonym ogórku i grzechotkami „ogórkami”, które zachwyciły dzieci. Każdego dnia dzieci zakładały ubranka w kolorze danego dnia. Czasami było to spore wyzwanie dla rodziców, ale efekt godny podziwu. Podczas kolorowych dni dzieci nazywały części swojego ubrania w danym kolorze, szukały go w swoim otoczeniu, gromadziły przedmioty w tym kolorze. Zawsze też wykonywały pracę plastyczną poświęconą danemu kolorowi. Było więc: wydzieranie, malowanie farbami, orgiami, wycinanie, wylepianie. W zabawach dowolnych dzieci także królował kolor danego dnia. Budowle np. tylko koloru czerwonego, „pianki” tylko w kolorze tego dnia, dekoracje sali również. Tydzień zakończyliśmy „tęczowym dniem” podczas, którego przedszkolaki zapoznane zostały z kolorami tęczy. W zabawach badawczych łączyły różne barwy otrzymując kolejne. To był udany tydzień dobrej zabawy.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close