Kolorowa jesień w świetlicy

swietlica    7 października 2018

 

Kto powiedział, że jesień jest smutna,

Że ma kolor szarego płótna,

Że jej prawie nie widać we mgle?

Kto to wszystko powiedział?

Ja nie!

Marek Głogowski “Pora wesoła”

Za nami już pierwszy miesiąc nauki… W ostatnim tygodniu września w świetlicy zagościła Pani Jesień, która zainspirowała nas wieloma pomysłami. Wykorzystując swoją wyobraźnię, inwencję twórczą, dzieci stworzyły postać jesieni i wiele innych prac plastycznych związanych z tematyką jesienną, a także wystrój sali oraz gazetki ścienne. Październik rozpoczęliśmy tematem: „Zwierzęta wokół nas”. Dzieci chętnie opowiadały o swoich zwierzątkach domowych, słuchały ciekawostek dotyczących naszych „małych przyjaciół”, poznawały zwierzęta z innych kontynentów. Doskonaliliśmy umiejętności wokalne ucząc się piosenek o jesieni i zwierzętach. Korzystaliśmy z uroków złotej polskiej jesieni, dzięki którym mogliśmy przebywać na szkolnym placu zabaw i cieszyć się ciepłem promieni słonecznych.