Klasy VI i IVa w Ojcowskim Parku Narodowym

10 czerwca 2016

- Karolina Kluczek -

W dn. 11-13 maja klasy szóste i część IVa wraz z opiekunami: p. Sylwią Mistewicz-Gut, p. Bożeną Kramek, p. Karoliną Kluczek i p. Magdaleną Sujak wyjechały na 3-dniową wycieczkę w okolice Krakowa. Po długiej i żmudnej jeździe dotarliśmy do celu – Ojcowskiego Parku Narodowego. Widoki były przepiękne, a pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o legendach dotyczących parku i obiektów, które warto tu odwiedzić.

Drugiego dnia euforię w dzieciach wywołała wizyta w największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze k. Krakowa. Miejsce zaoferowało nam wiele atrakcji – od spokojnych karuzeli do rollercoasterów dla łowców przygód. Trudno opisać emocje, jakie towarzyszyły dzieciom i opiekunom. Zabawa była przednia i niełatwo będzie zapomnieć te skoki adrenaliny, dlatego na pewno jeszcze tam wrócimy! Dzień pełen wrażeń zakończył się ogniskiem na terenie ośrodka, w którym mieszkaliśmy.

W drodze powrotnej trzeciego dnia wstąpiliśmy do kopalni soli w Wieliczce, gdzie przewodnicy opowiedzieli nam co nieco o historii miejsca i legendach, jakie krążą po podziemnych korytarzach. Zjedliśmy również obiad w podziemnej restauracji.

Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Cegłowa w nocy i jednego jesteśmy pewni – to nie był nasz ostatni raz w okolicach Krakowa.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close