Klasy VI i IVa w Ojcowskim Parku Narodowym

Karolina Kluczek    10 czerwca 2016

W dn. 11-13 maja klasy szóste i część IVa wraz z opiekunami: p. Sylwią Mistewicz-Gut, p. Bożeną Kramek, p. Karoliną Kluczek i p. Magdaleną Sujak wyjechały na 3-dniową wycieczkę w okolice Krakowa. Po długiej i żmudnej jeździe dotarliśmy do celu – Ojcowskiego Parku Narodowego. Widoki były przepiękne, a pani przewodnik bardzo ciekawie opowiadała o legendach dotyczących parku i obiektów, które warto tu odwiedzić.

Drugiego dnia euforię w dzieciach wywołała wizyta w największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze k. Krakowa. Miejsce zaoferowało nam wiele atrakcji – od spokojnych karuzeli do rollercoasterów dla łowców przygód. Trudno opisać emocje, jakie towarzyszyły dzieciom i opiekunom. Zabawa była przednia i niełatwo będzie zapomnieć te skoki adrenaliny, dlatego na pewno jeszcze tam wrócimy! Dzień pełen wrażeń zakończył się ogniskiem na terenie ośrodka, w którym mieszkaliśmy.

W drodze powrotnej trzeciego dnia wstąpiliśmy do kopalni soli w Wieliczce, gdzie przewodnicy opowiedzieli nam co nieco o historii miejsca i legendach, jakie krążą po podziemnych korytarzach. Zjedliśmy również obiad w podziemnej restauracji.

Zmęczeni, ale zadowoleni dotarliśmy do Cegłowa w nocy i jednego jesteśmy pewni – to nie był nasz ostatni raz w okolicach Krakowa.