Klasy szóste w Muzeum Powstania Warszawskiego

18 grudnia 2016

- Karolina Kluczek -

12 grudnia 2016 roku uczniowie klas szóstych wraz z opiekunami: p. Teodorą Wójcik, p. Bożeną Kramek oraz p. Izabellą Wąsak pojechały zwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego.

Ekspozycja muzealna została zaprojektowana w taki sposób, aby oddziaływać na zwiedzającego obrazem, dźwiękiem i światłem, co dzieciom się bardzo podobało. Przewodnicy prowadzili naszych uczniów przez poszczególne sale tematyczne, przedstawiając historyczne wydarzenia w sposób chronologiczny. Dzieci poruszały się w scenerii sprzed siedemdziesięciu lat, chodząc po granitowym bruku niszczonej stolicy. Przewodnicy zwracali im uwagę na stalowy monument, na którym wyryto kalendarium Powstania, symbolizujące życie w stolicy w 1944 roku.

Uczniowie zobaczyli autentyczne maszyny drukarskie z lat czterdziestych, opaski powstańcze, przedmioty codziennego użytku, broń, mundury i dokumenty. Mogli przejść specjalnie zbudowanym na potrzeby Muzeum kanałem ściekowym oraz obejrzeć trzy filmy dokumentalne, pokazujące przerażający obraz Powstania Warszawskiego. Na trasie zwiedzania porozwieszane były kartki z kalendarza, opisujące każdy dzień walki powstańczej oraz różne ulotki o powstaniu. Nasze dzieci pieczołowicie je zbierały, aby mieć pamiątkę z pobytu w Muzeum i pogłębić wiadomości na temat tego historycznego wydarzenia.

Była to wspaniała lekcja żywej historii, którą uczniowie na pewno zapamiętają.

Autor: Izabella Wąsak

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close