Klasy siódme w TVP

18 marca 2018

- Karolina Kluczek -

16 marca 2018 roku klasa 7a i 7b wraz z wychowawczyniami oraz paniami Izabelą Redą i Ewą Gut pojechały na wycieczkę do Telewizji Polskiej do Warszawy.

Zwiedzanie budynku telewizji rozpoczęliśmy od zobaczenia niedużego studia, w którym prezentowane są wszystkie ważne wydarzenia sportowe oraz przylegającego do niej małego pomieszczenia reżyserskiego. Przewodnik, który nas oprowadzał, opowiadał bardzo dokładnie o pracy dziennikarzy telewizyjnych i ludzi obsługujących programy telewizyjne. Z ogromnym znawstwem mówił też o wszystkich urządzeniach, konsolach, kamerach znajdujących się we wszystkich salach. Następnie przeszliśmy do największego studia o powierzchni 650 metrów, posiadającego 300 kamer. Przewodnik stwierdził, że światło wszystkich  znajdujących się w tym studio kamer mogłoby oświetlić średniej wielkości miasto. W tym studio nagrywane są programy rozrywkowe, między innymi “Jaka to melodia?”. Następnie kilometrowymi korytarzami udaliśmy się do trochę mniejszego studia – 400 metrowego z 200 kamerami, w którym monitorowane są programy kręcone “na żywo”. W pomieszczeniu tym znajdowały się różne rekwizyty, potrzebne do realizacji różnych programów.

Po obejrzeniu tego studia i wysłuchaniu ciekawostek opowiadanych przez przewodnika przeszliśmy do nowej części gmachu TVP. Naszym celem było studio, w którym codziennie nagrywane jest “Pytanie na Śniadanie”. Przewodnik powiedział nam, że jest to jedyne studio, w którym dekoracje nie są sprzątane, ponieważ program nadawany jest codziennie. Ostatnim punktem naszego zwiedzania telewizji na Woronicza było muzeum. W tym niedużym pomieszczeniu zgromadzono kamery, lalki z bajek dziecięcych, kostiumy, zabytkowe telewizory, stare fotografie z przedstawień teatralnych i filmowych oraz inne rekwizyty telewizyjne, które udało się zgromadzić od 1952 roku.

Dzięki temu wyjazdowi uczniowie mogli zobaczyć studia telewizyjne, poznać pracę dziennikarzy oraz usłyszeć historię Telewizji Polskiej.

Autor: Izabella Wąsak

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close