Klasy piąte z wizytą w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim

19 listopada 2015

- Karolina Kluczek -

5 listopada 2015 roku uczniowie klas piątych pojechali do Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim, aby zwiedzić budynek sądu i zapoznać się z pracą urzędników sądowych.     Na początku naszej wizyty prezes SR pan Andrzej Okniński pokazał dzieciom jedną z 10 sal rozpraw. Mogły one zobaczyć, gdzie w czasie rozpraw zasiadają sędziowie, adwokaci, prokurator, ławnicy, a gdzie – osoby aresztowane.

Prezes pokazał uczniom togę sędziowską i omówił też stroje adwokatów, prokuratorów i radców prawnych. Dzieci mogły przymierzyć ubranie sędziego oraz usiąść na jego miejscu. Zadawały też dużo pytań, dotyczących pracy w sądzie. Dowiedziały się między innymi, że rozprawy odbywają się codziennie, a główne oskarżenia dotyczą: kradzieży, rozbojów i handlu narkotykami. Uczniowie obejrzeli też cele, w których przetrzymywane są osoby zatrzymane przez policję oraz pokój przesłuchań dla najmłodszych dzieci z lustrem weneckim.

Wycieczka do sądu była ciekawa i pouczająca, a prezes sądu zachęcał naszych uczniów, aby w przyszłości zasiliły szeregi pracowników sądowych. Zobaczymy…

Autor: Izabella Wąsak

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close