Klasy piąte w teatrze “Rampa”

Karolina Kluczek    13 grudnia 2015

2 grudnia 2014 roku klasy piąte pojechały do warszawskiego teatru “Rampa” na przedstawienie: “O dwóch takich, co ukradli księżyc”.

Powieść Kornela Makuszyńskiego o przygodach Jacka i Placka zaadaptował na scenę teatralną Cezary Domagała wraz z kompozytorem Tomaszem Bajerskim. Stworzyli oni piękny musical familijny, barwną muzyczną opowieść o przygodach niesfornych bliźniaków, którzy opuścili rodzinne strony w poszukiwaniu bogactwa i szczęścia.

Zawarte w przedstawieniu mądre i zabawne piosenki idealnie oddawały przesłanie Makuszyńskiego. Przypominały dzieciom, co jest w życiu ważne. Naszym uczniom spektakl bardzo się podobał. Były momenty wzruszające oraz bardzo zabawne. I jak zawsze w tym teatrze: piękny śpiew, ciekawa choreografia, no i przykuwająca uwagę gra aktorska.

Życzymy dzieciom jeszcze wiele takich wspaniałych przeżyć.

Autor: Izabella Wąsak