Klasy piąte w Karkonoszach

28 maja 2016

- Karolina Kluczek -

W dniach 16 – 20 maja 2016 roku piątoklasiści wraz z opiekunami przebywali w górach średnich – Karkonoszach.  Program wycieczki był bardzo bogaty. Pierwszego dnia dzieci zwiedziły najstarsze i największe w Polsce – wrocławskie zoo. Kolejnego dnia spacerowały po Szklarskiej Porębie, obserwowały wytwarzanie i szlif szkła gospodarczego, podziwiały Pałac w Łomnicy, Wodospad Szklarki i minerały w Muzeum Minerałów.
W trzecim dniu wycieczki dzieci zachwycały się jedną z najpiękniejszych europejskich stolic – Pragą. Czwarty dzień okazał się najtrudniejszy i wymagał naprawdę dobrej kondycji, ale nasi uczniowie, po wjechaniu wyciągiem krzesełkowym na Małą Kopę, weszli bez problemu na Śnieżkę. Potem było kilkugodzinne zejście do Karpacza, podczas którego dzieci mijały Równię pod Śnieżką i schroniska górskie, w których nabierały sił do dalszej eskapady. Punktem docelowym wędrówki była świątynia Wang, uważana za najstarszy drewniany kościół w Polsce.
Widoki na szlaku – niezapomniane !
Ostatniego, piątego dnia, dzieci miały czas na pożegnalny spacer po Karpaczu i zakup ostatnich pamiątek.
Piatoklasiści, pod opieką swoich nauczycieli: p. Jadwigi Czerwińskiej, p. Katarzyny Kowalczyk, p. Karoliny Kluczek i p. Izabelli Wąsak, dobrze zdali egzamin z samodzielności. Nieoceniona okazała się na wycieczce p. Agnieszka Lewicka jako pomoc medyczna.
Wielkie podziękowania należą się p. Teodorze Wójcik, która zaplanowała i zorganizowała ten wyjazd.
Wycieczka w Karkonosze była bardzo ciekawa i kształcąca. Oby więcej takich wyjazdów.

Autor: Izabella Wąsak

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close