Klasy 7 w Wilanowie

Karolina Kluczek    6 grudnia 2018

W czwartek 29 listopada klasy 7 wraz w wychowawcami udały się do Warszawy, aby złożyć wizytę królowi Janowi III Sobieskiemu. Zanim jednak pałac wilanowski otworzył dla nas swe podwoje, postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej naszej stolicy, zaczęliśmy więc od spaceru po Nowym Świecie. Nieco zmarznięci dotarliśmy do Muzeum Narodowego, gdzie z wielkim zaciekawieniem uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej, dotyczącej drogi Polaków do Niepodległości. Potem ruszyliśmy do Wilanowa, gdzie przewodnicy oprowadzili nas po pokojach króla Sobieskiego i jego rodziny. Wisienką na torcie był cudownie oświetlony przypałacowy ogród oraz pokaz iluminacji świetlnych. Pogoda nas nie rozpieszczała, mróz szczypał w policzki, ale dla takich widoków warto było trochę zmarznąć!