Klasy 7 na warsztatach chemicznych

Magdalena Sujak    22 listopada 2019
Z wizytą w „ Chemiku” W dniu 14 listopada 2019 roku, uczniowie klasy 7a i 7b wzięli udział w warsztatach chemicznych i weterynaryjnych , organizowanych przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie w Mińsku Mazowieckim związanych z Dniem Zawodowca. Podczas zajęć uczniowie naszej szkoły przeprowadzali eksperymenty chemiczne, które przygotowały dla nich uczennice technikum pod opieką nauczyciela chemii dr Katarzyny Piechockiej. Ponadto dziewczęta opowiedziały, czego się uczą na zajęciach na kierunku technik analityk oraz odpowiadały na pytania naszych uczniów dotyczących szkoły. Podczas zajęć weterynaryjnych, prowadzonych przez lekarza weterynarii panią Elżbietę Fabczak uczniowie dowiedzieli się jak należy przeprowadzać pierwszą pomoc u zwierząt. Były to zajęcia praktyczne na psim fantomie. Dla uczniów naszej szkoły czekała również miła niespodzianka, pani doktor na zajęcia przywiozła…. kozy:) Opowiedziała wiele ciekawych anegdot dotyczących tych zwierząt a później… można było głaskać i karmić kozie maluchy, które tylko czekały, aż dostaną swój przysmak. Bardzo serdecznie dziękujemy „ Chemikowi” za zaproszenie na zajęcia, mamy nadzieję, że niebawem znowu do Was wrócimy!
Autor: Paulina Ługowska