Klasa 2a i 3c w krainie słodyczy…

25 października 2017

- Ewelina Walas -

Chcąc osłodzić i rozweselić sobie dzień klasa 2a i 3c wybrały się do Warszawy na wycieczkę do Manufaktury Lizaków. Spod szkoły wyruszyliśmy rano pełni entuzjazmu i pozytywnej energii. Pierwszym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście, gdzie odwiedziliśmy pomnik Syrenki Warszawskiej oraz Małego Powstańca. Nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia przy Kolumnie Zygmunta, gdzie wzbudziliśmy ogromne zainteresowanie wśród grupy chińskich turystów. Poproszono nas nawet o wspólne pamiątkowe zdjęcie. Następnie udaliśmy się już do głównego celu naszej podróży, czyli Manufaktury Lizaków. A tam od progu przywitał nas piękny zapach słodyczy, od którego niejednemu łasuchowi zakręciło się w głowie. Na początku obserwowaliśmy proces wykonywania cukierków, później po krótkiej lekcji samodzielnie wykonaliśmy lizaki w kształcie serca czy kwiatuszka. Wzięliśmy również udział w degustacji wykonanych słodyczy. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na pamiątkę paczkę cukierków, samodzielnie wykonanego lizaka oraz najważniejsze – certyfikat ,,Małego Cukiernika” . Jednak to nie był koniec naszej wycieczki! Po takiej ilości słodyczy pojechaliśmy do Sali Zabaw ,,Fikołk” i tam spalaliśmy kalorie przez 2 godziny. Uśmiechnięte buzie, ilość zakupionych pamiątek i towarzyszący entuzjazm świadczył o tym, że nasza wycieczka była bardzo udana.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close