,,Każdy pisze bezbłędnie, gdy do ortografii sięgnie”

24 kwietnia 2017

- Jadwiga Czerwińska -

3 kwietnia 2017 r. w klasach 4-6 Szkoły Podstawowej i 1-3 gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. Celem konkursu jest szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną. Wzięło w nim udział ogółem 30 uczniów Zespołu Szkolnego w Cegłowie (19 ze SP i 11 z gimnazjum).

Konkurs w szkole podstawowej uwzględniał kategorie wiekowe. Wszyscy uczestnicy najpierw pisali tekst dyktanda, a później rozwiązywali test wymagający wykazania się znajomością reguł ortograficznych.

Potyczki z ortografią wygrali ci uczniowie, którzy wykazali się najlepszą praktyczną umiejętnością stosowania zasad ortograficznych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Kategoria: szkoła podstawowa

Klasy czwarte:

 1. miejsce – nie przyznano
 2. miejsce – Marta Korzeń, kl. 4a
 3. miejsce – Maja Gąsowska, kl. 4b

Wyróżnienia – Anna Bartkiewicz 4b i Bartosz Cyran 4b

Klasy piąte:

 1.  miejsce – Krystian Kowalski, kl.5a i Aleksandra Zakrzewska, kl.5b
 2. miejsce – Zuzanna Deretkiewicz, kl.5a i Jessica Mistewicz, kl.5b
 3. miejsce – Marika Kowalik, Wiktoria Dutkiewicz (kl.5a) i Mateusz Sadoch, kl. 5b

Klasy szóste:

 1. miejsce – Filip Sankowski, kl. 6a
 2. miejsce – Julia Rumak, kl. 6a
 3. miejsce Olga Wrzosek, kl. 6b i Karolina Żukowska, kl. 6a

Laureaci z klas szóstych reprezentowali naszą szkołę 7.04.2017 r. na powiatowym X Konkursie Ortograficznym dla Szóstoklasistów w Mińsku Mazowieckim, który odbył się w gościnnych murach Dąbrówki. Spotkali się tam przedstawiciele klas szóstych z 29 szkół podstawowych, którzy pisali tekst dyktanda na podst. ,,Hobbita” i rozwiązywali test sprawdzający znajomość zasad ortograficznych. Nasz uczeń – Filip Sankowski z kl. 6a – uzyskał 84 pkt (na 100 pkt ), zajął 11 miejsce i otrzymał wyróżnienie. Gratlujemy!

Kategoria: gimnazjum:

 1. miejsce – Klaudia Kowalczyk 1b
 2. miejsce – Wiktoria Boryta 2b
 3. miejsce – Jakub Szewczyk 3b

Wszystkim uczestnikom konkursowych potyczek z zawiłą, polską ortografią i interpunkcją serdecznie dziękujemy. Zapraszamy ponownie za rok.

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close