Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

02 października 2018

- Magdalena Sujak -

Dnia 28.09.2018r, w naszej szkole, odbyła się odblaskowa akcja prowadzona przez Urząd Marszałkowski pod nazwą „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Celem tej kampanii jest edukowanie młodych osób w zakresie bezpieczeństwa.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolnego w Cegłowie zdobyła nowe umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego, policji, wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego w Siedlcach, wręczyli młodzieży odblaski. Zadaniem każdego ucznia jest przymocowanie ich w widocznym miejscu i posiadanie podczas poruszania się po drodze. Organizatorzy i zaproszeni goście edukowali młodzież dostarczając im wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

Mińscy policjanci podczas dzisiejszego spotkania z młodzieżą omawiali rodzaje zagrożeń na jakie są narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratowników medycznych i strażaków. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy. Ten element przygotowali i przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Dużą atrakcją podczas dzisiejszego spotkania był udział sportowców rajdowych z Automobilklubu Polskiego. Kierowcy prezentowali wyposażenie i samochód rajdowy w postaci Fiata 125P.

Dziękujemy za cenną lekcję!

Aby kontynuować oglądanie strony, musisz zaakceptować pliki cookies Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close