Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny!

Magdalena Sujak    2 października 2018

Dnia 28.09.2018r, w naszej szkole, odbyła się odblaskowa akcja prowadzona przez Urząd Marszałkowski pod nazwą „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Celem tej kampanii jest edukowanie młodych osób w zakresie bezpieczeństwa.

Dzieci i młodzież z Zespołu Szkolnego w Cegłowie zdobyła nowe umiejętności w zakresie bezpieczeństwa. Przedstawiciele urzędu marszałkowskiego województwa mazowieckiego, policji, wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego w Siedlcach, wręczyli młodzieży odblaski. Zadaniem każdego ucznia jest przymocowanie ich w widocznym miejscu i posiadanie podczas poruszania się po drodze. Organizatorzy i zaproszeni goście edukowali młodzież dostarczając im wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

Mińscy policjanci podczas dzisiejszego spotkania z młodzieżą omawiali rodzaje zagrożeń na jakie są narażone w codziennym życiu i jak się przed nimi chronić. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy pod bacznym okiem ratowników medycznych i strażaków. Młodzież miała również okazję zaprezentować swoje umiejętności jazdy na rowerze pokonując przygotowany tor rowerowy. Ten element przygotowali i przeprowadzili pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Dużą atrakcją podczas dzisiejszego spotkania był udział sportowców rajdowych z Automobilklubu Polskiego. Kierowcy prezentowali wyposażenie i samochód rajdowy w postaci Fiata 125P.

Dziękujemy za cenną lekcję!